fbpx

5 wskazówek, które sprawią, że twój Men Styling wejdzie na wyższy level!

Opublikowane przez Dawid w dniu

5 wskazówek, które sprawią, że Twój Men Styling wejdzie na wyższy level!

Jeśli czytasz ten artykuł oznacza to, że zależy Ci na rozwoju i zdobyciu prawdziwej pewności siebie, która sprawi, że Twój taniec się zmieni!

Pamiętam, jak kiedyś  brakowało mi pewności siebie, a mój men styling nie istniał. Wtedy postanowiłem, że czas na zmianę! Popełniłem wiele błędów, a dojście do tych wniosków, zajęło mi lata. Teraz Ty możesz przyspieszyć swój rozwój i skorzystać z 5 rad, które sprawią, że zaczniesz wyglądać męsko w tańcu!

1. Zacznij patrzeć na siebie jak na Faceta!

To, co myślisz o sobie kształtuje Twoje podejście do kobiet i wpływa na twoją pewność siebie. Jeśli nie czujesz się dobrze sam ze sobą, to jak w Twoim otoczeniu, ma poczuć się dobrze partnerka?

Jednym z elementów, który wpływa na męskość jest to, jak w Twojej obecności czuje się kobieta. Jeśli bez względu na łączące was relacje, jesteś w stanie sprawić, że czuje się bezpiecznie i dobrze w tańcu z Tobą, to jesteś na dobrej drodze!


Zmiana zaczyna się w Tobie!

Sprawdź jak siebie postrzegasz. Napisz teraz na kartce 5 rzeczy, które w sobie lubisz.

Jeśli przyszło Ci to z łatwością, to świetnie, albowiem oznacza to, że uważasz się za wartościowego faceta. Jeśli nadal myślisz nad tym co powinieneś napisać, daj sobie czas.

Pamiętaj!

Każdy z nas jest wyjątkowy, nie na świecie drugiego takiego faceta jak Ty. Zmień sposób myślenia, a razem z nim zmieni się Twój taniec.

 

2. Zadbaj o centralną stabilizację!

Jeśli zależy Ci na jakości tańca, powinieneś skupić się na swoim centrum. Czym jest centrum w tańcu?

To grupa najważniejszych mięśni odpowiedzialnych za stabilizację Twojego ciała. Należą do nich:

a) Mięsień poprzeczny brzucha (tworzy pas wokół talii)
b) Mięsień skośny wewnętrzny brzucha (leży na mięśniu poprzecznym)
c) Mięsień wielodzielny (głęboki mięsień przykręgosłupowy)
d) Mięśnie dna miednicy (wyścielają miednicę od dołu)
e) Przepona (oddziela jamę brzuszną od klatki piersiowej)

Jeśli chcesz zgłębić zagadnienie centralnej stabilizacji, odsyłam Cię do internetu. Znajdziesz tam wiele ciekawych treningów na wzmocnienie swojego centrum, które sprawią, że Twoja sylwetka będzie prosta i będziesz dobrze wyglądał w tańcu.

3. Popracuj nad świadomością swojego ciała – Izolacje!

Powszechnie izolacje to to samo, co bodymovement. Jest jednak różnica i zachęcam Cię do ćwiczenia w pierwszej kolejności izolacji (wyizolowania jednej części ciała od pozostałych). Następnie, gdy zyskasz świadomość swojego ciała, przejdź do bodymovementu (ruszaniu kilku części ciała w tym samym czasie). Żeby robić to dobrze i nie utrwalać błędów, skorzystaj z kilku lekcji prywatnych. Trenuj tak często, jak możesz!

4. Ćwicz Basic!

Kiedy uzyskasz świadomość i kontrolę nad swoim ciałem, zadbaj o technikę kroku podstawowego. Faktem jest, że każdy z instruktorów tańczy inaczej, używa innej techniki kroku podstawowego, chociaż z zasady wszyscy uczą basica tradycyjnego lub sensualowego. Zgłębiając style różnych gwiazd bachaty odkryłem 5 odmiennych wersji kroku podstawowego, których uczę w swoim kursie MEN STYLINGU. Najlepiej, jeśli nauczysz się wszystkich i świadomie będziesz je zmieniał lub wybierzesz ten który najbardziej do Ciebie pasuje.

5. Trenuj footwork i najlepsze stylingi!

Kolejnym etapem w rozwoju twojego stylu jest nauka praktycznych footworków i stylingów, które składają się z jednego lub dwóch taktów. Pamiętaj, żeby nie uczyć się solowych choreografii, a skupić się na footworkach, których będziesz mógł użyć w tańcu z partnerką. Szlifuj i powtarzaj swoje stylingi, tylko w ten sposób sprawisz, że będą one wyglądać zjawiskowo.

Podsumowując, męskość zaczyna się w głowie, w sposobie myślenia i postrzegania samego siebie. Uzupełniając pracę mentalną ćwiczeniami fizycznymi i technicznymi uzyskasz wspaniały efekt, którego z całego serca Ci życzę!

Zapisz się już dziś!
Otrzymuj zniżki
i promocje!